Vizyon

Mevzuat uyum alanında ulusal ve uluslararası referans merkezi olmak

Misyon

Mevzuat uyum çalışmalarının niteliğini ve etkinliğini yükseltecek sürdürülebilir ürünler, hizmetler ve projeler geliştirerek bu alanda kapsayıcı liderlik yapmak

Etik Kurul

Hamdi İlkay Girgin – Etik Kurul Başkanı
2000 yılında ODTÜ İktisat Bölümü’nden mezun olan Hamdi İlkay Girgin çalışma hayatına Mart 2001’de BDDK’da Bankalar Yeminli Murakıp Yardımcısı olarak başlamıştır. Aynı kurumda Bankalar Yeminli Murakıbı olarak yaklaşık 10 yıla yakın görev yapan Girgin Aralık 2010 tarihinde BDDK’dan ayrılarak Alternatifbank A.Ş.’de Mevzuat ve Uyum Müdürü olarak görev yapmaya başlamıştır. Ocak 2020’den bu yana da aynı bankada Mali İşler ve Planlamadan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Derneğimiz kurucu üyesidir..

Ferhun Ateş – Etik Kurul Üyesi
1972 yılında Uşak’ta doğan Ferhun Ateş 1989 yılında İzmir Fen Lisesi’nden mezun oldu. Lisans Derecesini Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünden alan Ferhun Ateş halen aynı üniversitede İşletme Bölümünde Doktora eğitimini sürdürmektedir. Çalışma Hayatına Kasım 1998’de İnterbank A.Ş.’de müfettiş yardımcısı olarak göreve başlamıştır. Mayıs 2001’de bankadaki görevinden ayrılarak Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nda uzman yardımcısı olarak göreve başladı. BDKK’da yaklaşık 16 yıl boyunca sırasıyla TMSF Varlık Yönetim Dairesi, Risk Yönetimi ve Gözetim Teknikleri, Kuruluşlar, Uygulama ve Strateji Geliştirme Dairelerinde Uzman yrd., Uzman ve Başuzman olarak çalıştı. Ocak 2017’de BDDK’dan ayrılarak Bank of China Turkey A.Ş.’de çalışmaya başlayan Ferhun Ateş halen bu bankada İç Kontrol ve Uyum Direktörü olarak görev yapmaktadır. Derneğimiz kurucu üyesidir.

Emre Atabay – Etik Kurul Üyesi
1999 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun olan Emre Atabay çalışma hayatına Pamukbank Teftiş Kurulunda Müfettiş Yardımcısı olarak başlamıştır. Aynı kurumda Müfettiş olarak yaklaşık 5 yıl görev yaptıktan sonra ayrılarak Citibank A.Ş.’de Kurumsal Uyum Bölümünde görev yapmaya başlamıştır. 3 yıl sonra 2008 yılında kariyerine yurtdışında devam etmeye karar veren Emre Atabay 2013 yılına kadar Hollanda’da Credit Europe Bank N.V. ve TEB N.V. Uyum birimlerinde çalışmıştır. Kasım 2013’te Türkiye dönüp Uyum Müdürü olarak TEB A.Ş.’de çalışmaya başlamış ve Nisan 2017’den bu yana da aynı bankada Uyum Direktörü olarak görev yapmaktadır. Derneğimiz kurucu üyesidir.

Handan Takdoğan Över – Etik Kurul Üyesi

Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Birimler Fakültesi İşletme Bölümü mezunudur. Fortis Bank Dış Ticaret Operasyonları bölümünde, Türk Ekonomi Bankası Uyum Biriminde Görev yapmıştır. 13 Yıllık uyum, tecrübesi bulunmaktadır. Halen Odea Bak A.Ş kurumunda Uyum Yöneticisi olarak görev yapmaktadır Derneğimiz Kurucu Üyesidir.

Vahdet Deniz Akçaoğlu – Etik Kurul Üyesi
Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü mezunudur. Dış Ticaret ve Adalet ön lisans programlarını da Anadolu Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Çalışma hayatına 2007 yılında özel bir bankada denetçi yardımcısı olarak başlayan Akçaoğlu, 2013 – 2019 yılları arasında da Ürün ve Hizmetler Uyum Kontrol Yöneticisi olarak görev yapmıştır. 2019 yılının şubat ayından itibaren de Etik ve Mevzuat Yöneticisi olarak görevini yürütmekte ve aynı zamanda SPK Şüpheli İşlem Bildirim Görevlisi olarak sorumluluğu da bulunmaktadır. Mevzuat uyum faaliyetleri, etik politika ve programın hazırlanması, etik hattın yönetimi, vaka soruşturması ve ürün – süreç – reklam kampanya kontrolleri vb. konularda 14 yıllık tecrübeye sahiptir. Çeşitli dergi ve internet sitelerinde kurumsal yönetim, uyum, etik, rekabet hukuku ve iç sistemler ile bankacılık ve sermaye piyasası mevzuatı ile ilgili yayımlanmış yazıları ve bir akademik makalesi bulunmakta ve iyi derecede İngilizce bilmektedir. CICP, Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 3, Türev Araçları, Kurumsal Yönetim ve Kredi Derecelendirme Lisanslarına sahip olan Akçaoğlu, 2010 yılından bu zamana gerek çalıştığı kurumda gerekse Etik Değerler Merkezi’nin Etik Lider Akademisi’nde mevzuat uyum ve etik konularında eğitmenlik yapmaktadır.