Vizyon

Mevzuat uyum alanında ulusal ve uluslararası referans merkezi olmak

Misyon

Mevzuat uyum çalışmalarının niteliğini ve etkinliğini yükseltecek sürdürülebilir ürünler, hizmetler ve projeler geliştirerek bu alanda kapsayıcı liderlik yapmak

Etik Kurul

Serkan Salık – Etik Kurul Başkanı
Marmara Üniversitesi İİBF Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce) Bölümü mezunudur. Halen Şekerbank T.A.Ş de Operasyon Grup Başkanı olarak görev yapmakta olup, 20 yılın üzerinde iç kontrol ve uyum tecrübesi bulunmaktadır. Derneğimiz Kurucu Üyesidir. Derneğimizin Kurucu Yönetim Kurulu’nda Genel Sekreter olarak görev yapmıştır.

Emre Atabay – Etik Kurul Üyesi
1999 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun olan Emre Atabay çalışma hayatına Pamukbank Teftiş Kurulunda Müfettiş Yardımcısı olarak başlamıştır. Aynı kurumda Müfettiş olarak yaklaşık 5 yıl görev yaptıktan sonra ayrılarak Citibank A.Ş.’de Kurumsal Uyum Bölümünde görev yapmaya başlamıştır. 3 yıl sonra 2008 yılında kariyerine yurtdışında devam etmeye karar veren Emre Atabay 2013 yılına kadar Hollanda’da Credit Europe Bank N.V. ve TEB N.V. Uyum birimlerinde çalışmıştır. Kasım 2013’te Türkiye dönüp Uyum Müdürü olarak TEB A.Ş.’de çalışmaya başlamış ve Nisan 2017’den bu yana da aynı bankada Uyum Direktörü olarak görev yapmaktadır. Derneğimiz kurucu üyesidir.
Vahdet Deniz Akçaoğlu – Etik Kurul Üyesi
Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü mezunudur. Dış Ticaret ve Adalet ön lisans programlarını da Anadolu Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Çalışma hayatına 2007 yılında özel bir bankada denetçi yardımcısı olarak başlayan Akçaoğlu, 2013 – 2019 yılları arasında da Ürün ve Hizmetler Uyum Kontrol Yöneticisi olarak görev yapmıştır. 2019 yılının şubat ayından itibaren de Etik ve Mevzuat Yöneticisi olarak görevini yürütmekte ve aynı zamanda SPK Şüpheli İşlem Bildirim Görevlisi olarak sorumluluğu da bulunmaktadır. Mevzuat uyum faaliyetleri, etik politika ve programın hazırlanması, etik hattın yönetimi, vaka soruşturması ve ürün – süreç – reklam kampanya kontrolleri vb. konularda 14 yıllık tecrübeye sahiptir. Çeşitli dergi ve internet sitelerinde kurumsal yönetim, uyum, etik, rekabet hukuku ve iç sistemler ile bankacılık ve sermaye piyasası mevzuatı ile ilgili yayımlanmış yazıları ve bir akademik makalesi bulunmakta ve iyi derecede İngilizce bilmektedir. CICP, Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 3, Türev Araçları, Kurumsal Yönetim ve Kredi Derecelendirme Lisanslarına sahip olan Akçaoğlu, 2010 yılından bu zamana gerek çalıştığı kurumda gerekse Etik Değerler Merkezi’nin Etik Lider Akademisi’nde mevzuat uyum ve etik konularında eğitmenlik yapmaktadır.

Handan Takdoğan Över – Etik Kurul Üyesi

Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Birimler Fakültesi İşletme Bölümü mezunudur. Fortis Bank Dış Ticaret Operasyonları bölümünde, Türk Ekonomi Bankası Uyum Biriminde Görev yapmıştır. 13 Yıllık uyum, tecrübesi bulunmaktadır. Halen Odea Bak A.Ş kurumunda Uyum Yöneticisi olarak görev yapmaktadır Derneğimiz Kurucu Üyesidir.

Bilge Güneş – Yönetim Kurulu Üyesi
Eskişehir Anadolu Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü mezunudur. İstanbul Teknik Üniversitesi’nden bir yıl Pedagojik Formasyon eğitimi ve sertifikası almıştır. 2012 yılında ICC Turkiye CDCS (Akreditif Uzmanlık Sertifikası) almıştır. Üniversite eğitimi sonrasında Özel Çavuşoğlu Kolejinde 1,5 yıl İngilizce Öğretmenliği görevi yapmıştır. 1999 yılında Körfezbank ile başladığı bankacılık kariyerine Osmanlı Bankası ve Garanti Bankası’nın Dış Ticaret Operasyonları Bölümlerinde devam etmiştir. 2005 yılında Fortisbank A.Ş. Mevzuat ve Uyum departmanında görev alarak Fortisbank – TEB birleşmesiyle birlikte 2012 yılına kadar bu departmanda yönetici olarak görev almıştır. 2012 yılında TEB’den ayrılarak Citibank A.Ş. Mevzuat Bölümünde çalışmaya başlamıştır. Halen Citibank A.Ş. Mevzuat Bölümünde Kıdemli Müdür ve Dış Ticaret Mevzuat Danışmanı olarak görev yapmaktadır. Ayrıca Dış Ticaret Mevzuatı konusunda eğitimler vermektedir.