Vizyon

Mevzuat uyum alanında ulusal ve uluslararası referans merkezi olmak

Misyon

Mevzuat uyum çalışmalarının niteliğini ve etkinliğini yükseltecek sürdürülebilir ürünler, hizmetler ve projeler geliştirerek bu alanda kapsayıcı liderlik yapmak

Logo

Mevzuat Uyum Derneği’nin logosu, aşağıda bulunan beyaz zemin üzerinde farklı mavi tonlardaki renklerden oluşan, ikisi aynı boyutta ve birisi daha kısa üç sütun bulunan, iç kenarı siyah çizgi ile belirginleştirilmiş, mavi renkli dış kemer kısmında derneğin Türkçe ismi ile İngilizce karşılığı beyaz renkli olarak yer alan, bu isimlerin arasında belirgin beyaz iki nokta bulunan dairesel şekil olarak belirlenmiştir.

Logo’nun ortasında bulunan sütunlar devletler, toplumlar ve kurumları ayakta tutan mevzuat düzenlemelerini simgelemektedir. Sütunların farklı boyut ve renklerde olması ise mevzuat düzenlemeleri arasındaki farklılıkları ortaya koymaktadır. Büyük sütunlar anayasa, kanun gibi temel ve en önemli mevzuat düzenlemelerini simgelerken, küçük sütun ise alt mevzuat düzenlemeleri ile kurumların kendi iç düzenlemelerini simgelemektedir. Logo’nun orta kısmında yer alan üç sütundan ortadaki sütunun farklı boyutta olması ile de derneğin isminde yer alan M ve U harfleri belirginleştirilmiştir. Mevzuat Uyum fonksiyonu ise farklı nitelikte ve önemdeki mevzuat düzenlemelerinin yani sütunların dik durmasını, yıkılmamasını, böylece devletler, toplumlar ve kurumların ayakta kalmasını sağlayan bir fonksiyon olarak logo da anlam bulmaktadır.

Derneğimiz logosu Gebze Teknik Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Saliha Türkmenoğlu Berkan tarafından tasarlanmış olup kendisine Derneğimize destek ve katkısı nedeniyle teşekkür ediyoruz.