Vizyon

Mevzuat uyum alanında ulusal ve uluslararası referans merkezi olmak

Misyon

Mevzuat uyum çalışmalarının niteliğini ve etkinliğini yükseltecek sürdürülebilir ürünler, hizmetler ve projeler geliştirerek bu alanda kapsayıcı liderlik yapmak

III. Mevzuat Uyum Konferansı büyük ilgiyle gerçekleştirildi

9 Ara

III. Mevzuat Uyum Konferansı büyük ilgiyle gerçekleştirildi

Derneğimiz tarafından düzenlenen III. Mevzuat Uyum Konferansı, “Geleceği Şekillendiren Düzenlemeler ve Mevzuat Uyum” temasıyla kamu kurumları ve düzenleyici otorite temsilcilerinin de katılımıyla ve büyük bir ilgiyle 8 Aralık’ta gerçekleştirildi.

Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Sn. Dr. İsmail İlhan Hatipoğlu, Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK) II. Başkanı Sn. Mehmet Verim, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Başkan Yrd. Sn. Uğur Yaylaönü ve Mevzuat Uyum Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Gürdoğan Yurtsever’in açılış konuşmalarıyla başlayan konferansta aşağıda yer verilen 6 oturum gerçekleştirildi.

  • Aklamayla Mücadele ve Yaptırımlara Uyumda Yeni Yaklaşımlar
  • Yapay Zekâ Düzenlemelerinin Geleceği ve Mevzuat Uyuma Etkisi
  • Afet Riski Yönetiminde Mevzuatın Rolü ve Uyumun Önemi
  • Dijitalleşme ve Siber Risklerin Yönetiminde Mevzuat Uyum ve Regülasyon Teknolojileri
  • Sürdürülebilir Bir Gelecek İçin Mevzuat Uyum
  • Denetim Komitelerinin Mevzuat Uyum Gündemi ve Mevzuat Uyumun Geleceği

Düzenlemelerin geleceği şekillendirme sürecinde mevzuat uyum fonksiyonunun rolünün farklı konu başlıkları altında ele alındığı konferansta, alanlarında uzman konuşmacılar değerli görüşlerini katılımcılar ile paylaştı.

Konferansımıza katkı sağlayan kamu kurumları ve düzenleyici otoritelerimize, konferansımızın açılış konuşmaları ve oturumlarında yer alan konuşmacılarımıza, konferansımıza yoğun ilgi gösteren bir çok farklı sektör ve kuruluştan katılımcılarımıza, konferansın gerçekleştirilmesinde büyük destekleri bulunan Yapı Kredi’ye ve tüm sponsorlarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz.

III. Mevzuat Uyum Konferansı Videosu