Vizyon

Mevzuat uyum alanında ulusal ve uluslararası referans merkezi olmak

Misyon

Mevzuat uyum çalışmalarının niteliğini ve etkinliğini yükseltecek sürdürülebilir ürünler, hizmetler ve projeler geliştirerek bu alanda kapsayıcı liderlik yapmak

Mevzuat Uyum Alanında Yapay Zeka Kullanımı

20 Eyl

Mevzuat Uyum Alanında Yapay Zeka Kullanımı

Webinarın Amacı: Mevzuat uyum alanında yapay zekanın kullanım imkanları, yarattığı fırsatlar, yol haritasının  webinar aracılığıyla ilgililerle paylaşılmasıdır.

Webinar Hedef Kitlesi: Tüm kurum ve kuruluşların üst yönetimleri, mevzuat uyum çalışanları, raporlama ve veritabanı çalışanları, diğer çalışanlar ve konuya ilgi duyanlar.

Webinar Başlıkları:

  • Yapay Zeka Nedir?
  • Mevzuat Uyum Alanında Hangi Konularda Yapay Zeka Fırsatlar Sunuyor?
    • Mevzuat Uyum Alanında Mevcut Sorunlar
    • Yapay Zeka Kullanımının Bu Sorunların Çözümünde Etkisi
  • Yapay Zeka Geliştirmesi Sırasında Karşılaşılan Sorunlar ve Riskler
  • Yapay Zeka Kullanımı İçin Yol Haritası

Tarihi: 30 Eylül 2021 Salı Saat 12.30 – 13:30.

Webinar Ücreti: Webinar ücretsizdir.

Webinar Konuşmacısı: Webinar Vural Göral moderatörlüğünde Sarp Kaya tarafından verilecektir.

Webinar Konuşmacı Özgeçmişi: Sarp Kaya, 2007 yılından itibaren Bankacılık sektöründe Krediler, Teftiş, İç Kontrol, Uyum ve Dolandırıcılıkla Mücadele gibi bir çok alanda önemli görevlerde bulunmuş ve bu görevlerinin yanısıra 7 yıldır finansal olmayan risk analitikleri alanında yapay zeka ve veri odaklı dönüşüm projelerine liderlik etmiştir. Bu süre zarfında prestijli kurumlar tarafından, finansal olmayan risk analitikleri alanında geliştirilen öncü yapay zeka modelleri ve otomasyon uygulamaları ile 3 uluslararası, 2 adet yerel ödüle layık görülmüş, uluslararası çapta uyum konularında yapay zeka modellerinin geliştirilmesinde liderlik görevleri üstlenmiştir. Sarp Kaya, ING bünyesinde İç Kontrol’den ve Finansal Olmayan Risk Analitikleri’nden sorumlu Direktör olarak çalışmalarına devam etmektedir. 

Etkinliğimiz tamamlanmış olup, katılımlarınız için teşekkür ederiz.