Vizyon

Mevzuat uyum alanında ulusal ve uluslararası referans merkezi olmak

Misyon

Mevzuat uyum çalışmalarının niteliğini ve etkinliğini yükseltecek sürdürülebilir ürünler, hizmetler ve projeler geliştirerek bu alanda kapsayıcı liderlik yapmak

Mevzuat Uyum Derneği İlk Olağan Genel Kurul İkinci Toplantısı

1 Haz

Mevzuat Uyum Derneği İlk Olağan Genel Kurul İkinci Toplantısı

Değerli Üyelerimiz,

Bildiğiniz üzere Derneğimizin 31 Mart 2021 tarihindeki İlk Olağan Genel Kurul birinci toplantısı yeterli çoğunluk sağlanamadığı için yapılamamıştı. Daha önce 10 Nisan 2021 tarihinde yapılacağını duyurduğumuz Derneğimizin İlk Olağan Genel Kurul ikinci toplantısının, sokağa çıkma yasağı kapsamında 29 ve 30 Mart 2021 tarihlerinde resmi makamlarca alınan kararlar uyarınca tüzüğümüz hükümleri kapsamında geri bırakılarak 16 Nisan 2021 tarihinde yapılmasına karar verilmiş ve bu tarih ilan edilerek duyurulmuştu. Ancak Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nin 13 Nisan 2021 tarihli kararları doğrultusunda, İçişleri Bakanlığı’nın 14 Nisan 2021 tarihli Genelgesi ile sivil toplum kuruluşlarının genel kurul toplantılarının 17 Mayıs 2021 tarihine kadar yapılamayacağı açıklandığından, Derneğimiz İlk Olağan Genel Kurul ikinci toplantısı resmi makamlarca alınan bu kararlar nedeniyle belirtilen tarihte gerçekleştirilememiş ve tüzüğümüz hükümleri uyarınca geriye bırakılmasına karar verilmişti. İçişleri Bakanlığı’nın 16 Mayıs 2021 tarihli Kademeli Normalleşme Tedbirleri Genelgesi ile de sivil toplum kuruluşlarının genel kurul toplantıları 1 Haziran 2021 tarihine kadar ertelenmişti.

Bu kez Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nin 31 Mayıs 2021 tarihli kararları doğrultusunda, İçişleri Bakanlığı’nın 01 Haziran 2021 tarihli Normalleşme Tedbirleri Genelgesi’nde 15 Haziran 2021 Salı gününden itibaren sivil toplum kuruluşlarının genel kurullarına Genelgede belirtilen kurallara uyulması kaydıyla izin verileceği belirtildiğinden Geçici Yönetim Kurulumuz tarafından Derneğimizin İlk Olağan Genel Kurul ikinci toplantısının 18 Haziran 2021 Cuma günü saat 16.00-18.00 saatleri arasında “Şekerbank Genel Müdürlüğü B2 Katı Emniyet Evleri Mah. Eski Büyükdere Cad. No:1/1A Kağıthane, İstanbul” adresinde çoğunluk aranmaksızın aşağıdaki gündem ile yapılmasına karar verilmiştir.

18 Haziran 2021 Cuma günü saat 16.00-18.00 saatleri arasında “Şekerbank Genel Müdürlüğü B2 Katı Emniyet Evleri Mah. Eski Büyükdere Cad. No:1/1A Kağıthane, İstanbul” adresinde aşağıdaki gündem ile gerçekleştirilecek Derneğimizin İlk Olağan Genel Kurul ikinci toplantısına katılımınızı rica ederiz.

Gündem:

 1. Açılış, yoklama ve saygı duruşu
 2. Divan Başkanlığının seçilmesi
 3. Geçici Yönetim Kurulu Başkanı ve konukların konuşmaları
 4. Geçici Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu’nun ve Gelir-Gider durumunun okunması, müzakeresi
 5. Geçici Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu’nun ve Gelir-Gider durumunun onaylanması
 6. Geçici Yönetim Kurulu’nun faaliyetlerine ilişkin ibrası
 7. Yeni Faaliyet Dönemi Bütçesinin görüşülmesi ve onaylanması
 8. Yönetim Kuruluna bütçede fasılalar arası aktarma yetkisi verilmesinin onaylanması
 9. Yönetim Kurulu, Denetim Kurulu ve Etik Kurul üyelerinin seçimi
 10. Dilek, temenni ve diğer görüşler
 11. Kapanış

Covid-19 salgını nedeni ile Genel Kurul Toplantısı resmi kurumlarca ilan edilen pandemi kurallarına uygun olarak yapılacaktır. Bu kapsamda grup halinde toplanmaya ilişkin kısıtlamalar dikkate alınarak toplum sağlığının korunması açısından, üyelerimiz haricindeki misafirlerimiz genel kurul toplantı salonuna kabul edilemeyecektir. Toplantının yapılacağı yere HES kodu ile giriş yapılacaktır. Toplantı boyunca maske kullanılması zorunlu olacaktır.

Faaliyet raporu ve bütçe dokümanlarına aşağıdaki bağlantılardan ulaşılabilir.

Faaliyet Raporu

Bütçe

Saygılarımızla,

01.06.2021

Mevzuat Uyum Derneği Geçici Yönetim Kurulu