Vizyon

Mevzuat uyum alanında ulusal ve uluslararası referans merkezi olmak

Misyon

Mevzuat uyum çalışmalarının niteliğini ve etkinliğini yükseltecek sürdürülebilir ürünler, hizmetler ve projeler geliştirerek bu alanda kapsayıcı liderlik yapmak

Uzaktan Kimlik Tespiti ve Finans Sektöründe Dijitalleşme Webinarı Başarıyla Gerçekleştirildi

26 May

Uzaktan Kimlik Tespiti ve Finans Sektöründe Dijitalleşme Webinarı Başarıyla Gerçekleştirildi

Derneğimiz tarafından düzenlenen “Uzaktan Kimlik Tespiti ve Finans Sektöründe Dijitalleşme Webinarı” 26.05.2021 tarihinde 150’ye yakın farklı kuruluştan 250’den fazla kişinin katılımıyla, büyük bir ilgi ve başarıyla gerçekleştirildi.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Bilgi Sistemleri Uyum Dairesi Başkanı Sayın Mustafa Aydın’ın katılımıyla gerçekleştirilen etkinliğin moderatörlüğü ise Gürdoğan Yurtsever ve Burak Şenol tarafından yapıldı.

Webinar’da finansal hizmetlerde yaşanan dijitalleşme mevzuat uyum perspektifinden kapsamlı olarak değerlendirildi. Bu kapsamda uzaktan kimlik tespitine ilişkin BDDK yönetmeliğinin genel değerlendirmesi, dijitalleşme açısından getirdikleri, uzaktan kimlik tespiti sürecinin riskli noktaları, önemli kontrol noktalarına ilişkin tavsiyeler, yönetmelik uygulamasında karşılaşılan önemli hususlar, banka dışı finansal kuruluşlarda planlanan düzenlemeler, bunların yanı sıra dijital banka, açık bankacılık gibi konularda BDDK’nın düzenleme hazırlıkları gibi hususlar üzerinde detaylı olarak duruldu.

Etkinliğimize katılarak değerli görüşlerini paylaşan BDDK Bilgi Sistemleri Uyum Dairesi Başkanı Sayın Mustafa Aydın’a ve katılımcılarımıza teşekkür ediyoruz.