Vizyon

Mevzuat uyum alanında ulusal ve uluslararası referans merkezi olmak

Misyon

Mevzuat uyum çalışmalarının niteliğini ve etkinliğini yükseltecek sürdürülebilir ürünler, hizmetler ve projeler geliştirerek bu alanda kapsayıcı liderlik yapmak

II. Mevzuat Uyum Konferansı Gerçekleştirildi

16 Ara

II. Mevzuat Uyum Konferansı Gerçekleştirildi

Derneğimiz tarafından düzenlenen II. Mevzuat Uyum Konferansı “Düzenlemelerin Dönüştürücü Gücü ve Mevzuat Uyumun Katalizör Rolü” temasıyla 14 Aralık tarihinde büyük bir ilgiyle ve başarıyla gerçekleştirildi.

Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurulu (SEDDK) Başkanı Sn. Mehmet Akif Eroğlu, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkan Yardımcısı Sn. Murat Yönaç, Sermaye Piyasası Kurumu (SPK) Başkan Yardımcısı Sn. Mehmet Emin Akyüz, Türkiye Sigorta Birliği (TSB) Başkanı ve Türkiye Sigorta Genel Müdürü Sn. Atilla Benli ve Mevzuat Uyum Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Gürdoğan Yurtsever tarafından yapılan açılış konuşmalarıyla başlayan konferansta aşağıdaki oturumlar gerçekleştirildi.

  • Suç Gelirlerinin Aklanmasıyla Mücadelede Öncelikler ve Risk Yönetimi
  • Metaverse ve Kripto Para Evreninde Mevzuat ve Uyum
  • Yaptırımlar ve Ambargolara Uyumda Risk Hassasiyeti
  • Regülasyon Teknolojilerinde Yapay Zeka Kullanımı ve Etkileri
  • Finansal Kapsayıcılıkta Dijitalleşmenin, Mevzuatın ve Uyumun Rolü
  • Bir Uzmanlık Alanı ve Meslek Olarak Mevzuat Uyum
  • İklim Değişikliğinin Mevzuat Düzenlemelerine ve Uyuma Etkisi

Gerçekleştirilen oturumlarda alanlarında uzman yönetici ve akademisyenler kıymetli görüşlerini paylaştılar. Düzenlemelerin finansı ve ekonomiyi dönüştürücü gücü, yaşanan teknolojik değişime proaktif yön veren inovatif düzenlemelerin önemi ve bu süreçte mevzuat uyumun katalizör rolü üzerine geniş perspektiften değerlendirmeler yapıldı.

Konferansımızda açılış konuşması yapan düzenleyici otorite temsilcilerine, konuşmacılarımıza, sponsorlarımıza ve katılımcılarımıza teşekkür ediyoruz.

Konferans Kolaj Videosu